Wstęp

Nazywam się Aneta Tyl, jestem hodowcą psów rasy golden retriever o przydomku hodowlanym Tuskulum Quissam, zarejestrowanym we wrocławskim oddziale Związku Kynologicznego, jak i w FCI (Federation Cynologique Internationale).

Ta strona powstała po to, aby przybliżyć przeciętnemu miłośnikowi psów tematy związane z szeroko pojętą hodowlą oraz utrzymaniem psa. Przyszli nabywcy psa znajdą tu szereg praktycznych porad, nie podręcznikowych, lecz popartych doświadczeniem.

Nie jestem weterynarzem, zootechnikiem, behawiorystą, treserem psów, ani nawet hodowcą z pierwszych stron magazynów kynologicznych. Jestem zwykłą posiadaczką psów, jak tysiące spośród Was. Ze względu na to, iż mam kontakt ze światem, który obraca się wokół psów, mam ukształtowane poglądy na pewne sprawy, którymi chciałabym się z Wami podzielić. Są to poglądy niejednokrotnie odmienne niż te królujące na forach kynologicznych, być może ktoś uzna je czasem za kontrowersyjne.

Nie uznaję w życiu autorytetów i nie chcę, aby ktoś w ten sposób mnie traktował. Liczę natomiast na dyskusję i wymianę poglądów w komentarzach pod postami. Ja również, dzieki temu projektowi, zamierzam się czegoś nowego od Was dowiedzieć.

Będę obalać mity i postaram się przekonać Was do niektórych ważnych dla dobra zwierząt decyzji. Będę promować takie postawy, które w przyszłości mogą ograniczyć liczbę bezdomnych psów spędzających życie w schroniskach.

Jestem bezwzględną rasistką, co nie oznacza, że uważam Wasze kundelki za gorsze. Wręcz przeciwnie, będę domagać się, aby traktować je na równi z „psią arystokracją”. Jeśli dopatrzycie się tu krytyki Waszych poczynań, pamiętajcie, że nie potępiam ludzi, lecz co najwyżej czyny, które w większej części pochodzą z niewiedzy, a nie z wyrachowania.

Serdecznie zapraszam do współpracy hodowców, którzy prowadzą domowe, małe hodowle i są pasjonatami „swoich” ras. Będę faworyzować i zapraszać takie osoby, aby opowiedziały o życiu i wszelkich sprawach związanych z konkretną rasą. Ma to ułatwić czytelnikom wybór psa i hodowli, z jakiej zechcą go nabyć.

wtorek, 9 sierpnia 2011

Opowieści z kojczyka- straszne zęby.

Myślicie sobie pewnie, że obcowanie ze szczeniaczkami w tym wieku to czysta przyjemność?I nie mylicie się :-)))
Można je bowiem miziać po brzuszku:I godzinami gapić się na te piękne główki:


Oraz obnosić po domu, stopniowo pokazując świat:


Ale jak to zwykle w życiu bywa, jest też pewien haczyk. Ząbki:

Biada temu, co straci czujność i da się im zaskoczyć:Są ostre, jak igiełki, a maluchy dzięki nim poznają świat. W tym wypadku próbują swoją pierwszą ludzką mamę, która już zna te numery, zatem bez długich spodni do kojczyka nie wchodzi. Wyobrażacie sobie sześć takich kąsaczy na raz? Niedługo trzeba będzie zmienić baletki na kaloszki, gdyż ukąszenie w ścięgno achillesa jest przeżyciem, o którym długo nie można zapomnieć :-)


obgryzanie pod kontrolą


Moja ulubiona część pieska:
opuszki jeszcze "nówki nie śmigane" :-)
Zarysują się w momencie pierwszego spaceru na podwórku.


Zdjęcia robione i udostępnione przez Halynkę z bloga Niedoszuflady
Dziękuję :-*6 komentarzy:

 1. Tak, dostałam wczoraj strzał w achillesa od zielonej suczki :-) Wieczorem miała naśladowców. Od dziś wchodzę w kaloszkach ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale jazda, takie małe gówniarze, a jakie zaczepne ;) Może achilles szczególnie im "smakuje" bo można dobrze chwycić :)

  OdpowiedzUsuń
 3. One teraz testują ząbki i wytrzymałość swoją oraz otoczenia. Co chwila rozlega się jakiś pisk, bo za mocno jeden drugiego za ucho pociągnął, czy ugryzł w nogę :-) Uczą się w ten sposób na sobie i otoczeniu oraz wyznaczają granice swoich poczynań. Achilles jest doskonale położony (na wysokości ryjka) oraz dostępny na jeden wygodny kęs :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Chyba sobie zablokuję dostęp na tę stronę! Tak się zagapiłam i zaczytałam i zagapiłam, że przypaliłam obiad! Z torbami pójdę jak tak dalej będzie...

  OdpowiedzUsuń
 5. He, he... mnie się też nie raz zdarzyło coś przypalić przeglądając blogi :-) Cieszę się, że mimo natłoku zajęć zaglądasz tu do mnie :-*

  OdpowiedzUsuń