Wstęp

Nazywam się Aneta Tyl, jestem hodowcą psów rasy golden retriever o przydomku hodowlanym Tuskulum Quissam, zarejestrowanym we wrocławskim oddziale Związku Kynologicznego, jak i w FCI (Federation Cynologique Internationale).

Ta strona powstała po to, aby przybliżyć przeciętnemu miłośnikowi psów tematy związane z szeroko pojętą hodowlą oraz utrzymaniem psa. Przyszli nabywcy psa znajdą tu szereg praktycznych porad, nie podręcznikowych, lecz popartych doświadczeniem.

Nie jestem weterynarzem, zootechnikiem, behawiorystą, treserem psów, ani nawet hodowcą z pierwszych stron magazynów kynologicznych. Jestem zwykłą posiadaczką psów, jak tysiące spośród Was. Ze względu na to, iż mam kontakt ze światem, który obraca się wokół psów, mam ukształtowane poglądy na pewne sprawy, którymi chciałabym się z Wami podzielić. Są to poglądy niejednokrotnie odmienne niż te królujące na forach kynologicznych, być może ktoś uzna je czasem za kontrowersyjne.

Nie uznaję w życiu autorytetów i nie chcę, aby ktoś w ten sposób mnie traktował. Liczę natomiast na dyskusję i wymianę poglądów w komentarzach pod postami. Ja również, dzieki temu projektowi, zamierzam się czegoś nowego od Was dowiedzieć.

Będę obalać mity i postaram się przekonać Was do niektórych ważnych dla dobra zwierząt decyzji. Będę promować takie postawy, które w przyszłości mogą ograniczyć liczbę bezdomnych psów spędzających życie w schroniskach.

Jestem bezwzględną rasistką, co nie oznacza, że uważam Wasze kundelki za gorsze. Wręcz przeciwnie, będę domagać się, aby traktować je na równi z „psią arystokracją”. Jeśli dopatrzycie się tu krytyki Waszych poczynań, pamiętajcie, że nie potępiam ludzi, lecz co najwyżej czyny, które w większej części pochodzą z niewiedzy, a nie z wyrachowania.

Serdecznie zapraszam do współpracy hodowców, którzy prowadzą domowe, małe hodowle i są pasjonatami „swoich” ras. Będę faworyzować i zapraszać takie osoby, aby opowiedziały o życiu i wszelkich sprawach związanych z konkretną rasą. Ma to ułatwić czytelnikom wybór psa i hodowli, z jakiej zechcą go nabyć.

sobota, 12 maja 2012

Kojczykowe historie- Portrety piesków.

Dzisiaj pieski przeszły przegląd hodowlany. Bardzo się podobały, dostały ładne opisy. Z tej racji, że ja zawsze przy przeglądzie jestem zakręcona, wypadło mi z głowy zrobienie fotek. Nie zrobiłam też skanu dokumentu z kontroli, zatem zobaczycie go dopiero, jak dokumenty zostaną mi wraz z metrykami przesłane pocztą.
Wszystkie pieski dostały tatuaże i tak:
Izer Melody- 907 R
Izer Song- 908 R
Izer Voice- 909 R

Z tej racji, że przez jakiś czas pieski będą miały zielone lewe ucho :-), nie robiłam dziś zdjęć. Zapraszam na portretowane wczoraj, przy pięknej pogodzie, maluchy.

Izer Melody- piesek czerwony:Izer Song (piesek niebieski):
Izer Voice- piesek beżowy:


1 komentarz:

  1. Są tak kochane, że żywym ogniem serce mnie piecze, ze nie mogę przynajmniej jednego utulić, wymiziać :(

    OdpowiedzUsuń