Wstęp

Nazywam się Aneta Tyl, jestem hodowcą psów rasy golden retriever o przydomku hodowlanym Tuskulum Quissam, zarejestrowanym we wrocławskim oddziale Związku Kynologicznego, jak i w FCI (Federation Cynologique Internationale).

Ta strona powstała po to, aby przybliżyć przeciętnemu miłośnikowi psów tematy związane z szeroko pojętą hodowlą oraz utrzymaniem psa. Przyszli nabywcy psa znajdą tu szereg praktycznych porad, nie podręcznikowych, lecz popartych doświadczeniem.

Nie jestem weterynarzem, zootechnikiem, behawiorystą, treserem psów, ani nawet hodowcą z pierwszych stron magazynów kynologicznych. Jestem zwykłą posiadaczką psów, jak tysiące spośród Was. Ze względu na to, iż mam kontakt ze światem, który obraca się wokół psów, mam ukształtowane poglądy na pewne sprawy, którymi chciałabym się z Wami podzielić. Są to poglądy niejednokrotnie odmienne niż te królujące na forach kynologicznych, być może ktoś uzna je czasem za kontrowersyjne.

Nie uznaję w życiu autorytetów i nie chcę, aby ktoś w ten sposób mnie traktował. Liczę natomiast na dyskusję i wymianę poglądów w komentarzach pod postami. Ja również, dzieki temu projektowi, zamierzam się czegoś nowego od Was dowiedzieć.

Będę obalać mity i postaram się przekonać Was do niektórych ważnych dla dobra zwierząt decyzji. Będę promować takie postawy, które w przyszłości mogą ograniczyć liczbę bezdomnych psów spędzających życie w schroniskach.

Jestem bezwzględną rasistką, co nie oznacza, że uważam Wasze kundelki za gorsze. Wręcz przeciwnie, będę domagać się, aby traktować je na równi z „psią arystokracją”. Jeśli dopatrzycie się tu krytyki Waszych poczynań, pamiętajcie, że nie potępiam ludzi, lecz co najwyżej czyny, które w większej części pochodzą z niewiedzy, a nie z wyrachowania.

Serdecznie zapraszam do współpracy hodowców, którzy prowadzą domowe, małe hodowle i są pasjonatami „swoich” ras. Będę faworyzować i zapraszać takie osoby, aby opowiedziały o życiu i wszelkich sprawach związanych z konkretną rasą. Ma to ułatwić czytelnikom wybór psa i hodowli, z jakiej zechcą go nabyć.

poniedziałek, 9 kwietnia 2012

Kojczykowe historie- siódmy dzień

Wczoraj się rozgadałam, zatem dziś dla odmiany wkleję same fotki. Maluchy rozwijają się pięknie. główki powoli zaokrąglają się, pyszczki formują się w psie mordki:


Już nawet przypomina co nieco pieska :-)

Ucho w wielkim powiększeniu :-)

Jutro ważny dzień. Pieski skończą tydzień życia. Będą ważone i poznacie ich imiona :-)

6 komentarzy:

 1. Fajne kluseczki :D
  ...z fajnie oznakowanymi ogonkami ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy ja dobrze widzę, ze uszko jest zamknięte? Trudno na tym zdjęciu dostrzec perspektywę i to jak jest ułożona reszta pieska, ale uszko wygląda jak zamknięte. Pisałaś, że małe pieski nie słyszą, czy to dlatego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, uszko jest całkiem zamknięte. Pieski zaczynają słyszeć mniej więcej w tym czasie, kiedy otwierają oczka. Koło 10-14 dnia.

   Usuń
 3. Uprzejmie donoszę, że przyszłam popatrzeć na kluski. :))))
  Pozdrawiam!!!!

  OdpowiedzUsuń