Wstęp

Nazywam się Aneta Tyl, jestem hodowcą psów rasy golden retriever o przydomku hodowlanym Tuskulum Quissam, zarejestrowanym we wrocławskim oddziale Związku Kynologicznego, jak i w FCI (Federation Cynologique Internationale).

Ta strona powstała po to, aby przybliżyć przeciętnemu miłośnikowi psów tematy związane z szeroko pojętą hodowlą oraz utrzymaniem psa. Przyszli nabywcy psa znajdą tu szereg praktycznych porad, nie podręcznikowych, lecz popartych doświadczeniem.

Nie jestem weterynarzem, zootechnikiem, behawiorystą, treserem psów, ani nawet hodowcą z pierwszych stron magazynów kynologicznych. Jestem zwykłą posiadaczką psów, jak tysiące spośród Was. Ze względu na to, iż mam kontakt ze światem, który obraca się wokół psów, mam ukształtowane poglądy na pewne sprawy, którymi chciałabym się z Wami podzielić. Są to poglądy niejednokrotnie odmienne niż te królujące na forach kynologicznych, być może ktoś uzna je czasem za kontrowersyjne.

Nie uznaję w życiu autorytetów i nie chcę, aby ktoś w ten sposób mnie traktował. Liczę natomiast na dyskusję i wymianę poglądów w komentarzach pod postami. Ja również, dzieki temu projektowi, zamierzam się czegoś nowego od Was dowiedzieć.

Będę obalać mity i postaram się przekonać Was do niektórych ważnych dla dobra zwierząt decyzji. Będę promować takie postawy, które w przyszłości mogą ograniczyć liczbę bezdomnych psów spędzających życie w schroniskach.

Jestem bezwzględną rasistką, co nie oznacza, że uważam Wasze kundelki za gorsze. Wręcz przeciwnie, będę domagać się, aby traktować je na równi z „psią arystokracją”. Jeśli dopatrzycie się tu krytyki Waszych poczynań, pamiętajcie, że nie potępiam ludzi, lecz co najwyżej czyny, które w większej części pochodzą z niewiedzy, a nie z wyrachowania.

Serdecznie zapraszam do współpracy hodowców, którzy prowadzą domowe, małe hodowle i są pasjonatami „swoich” ras. Będę faworyzować i zapraszać takie osoby, aby opowiedziały o życiu i wszelkich sprawach związanych z konkretną rasą. Ma to ułatwić czytelnikom wybór psa i hodowli, z jakiej zechcą go nabyć.

wtorek, 3 kwietnia 2012

Witamy nowe Psiaki Tuskulaki :-)

3 kwietnia, czyli dzisiaj przed południem, powitaliśmy na świecie trójkę nowych Tuskulaczków. Same chłopaki!
Podobnie, jak rok temu, skorzystaliśmy z pomocy weterynaryjnej, ponieważ Mantra miała problem z naturalnym rodzeniem. Na szczęście suczka po porodzie błyskawicznie zaczęła do siebie dochodzić  i od razu podjęła opiekę nad nimi. Z godziny na godzinę jest coraz bardziej nimi przejęta. Ściska je, tuli, gada z nimi  i nie chce wychodzić z kojczyka na siusiu lub rozprostować kości.
Maluchy ssą cyce, aż miło. Są silne i zdrowe. Oby tak dalej ;-)
Zapraszamy Was do śledzenia rozwoju maluszków na tym blogu. 

5 komentarzy:

 1. Gratulacje dla dzielnej Mamusi :) Niech maluszki dobrze się chowają :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratki wielkie! Trzymam kciuki za maleństwa i mamę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Skoro tylko trzy to pewnie duże i silne!!! Szczęściarze!

  Gratulacje!

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękujemy. Maluchy są naprawdę spore. Ale nic dziwnego, skoro mają do dyspozycji bar mleczny zdolny obsłużyć dużo większy miot :-)

  OdpowiedzUsuń